Krzysztof Kolumb – „Odkrycia…” w bibliotece w Smolcu

W miniony wtorek, po raz kolejny w naszej  filii bibliotecznej w Smolcu odbyły się zajęcia dla dzieci pt. „Odkrycia, które zmieniły świat”. Tym razem głównym bohaterem warsztatów był żeglarz, podróżnik i odkrywca  Krzysztof Kolumb.
Na początku wyjaśniliśmy sobie czym jest  horyzont oraz scharakteryzowaliśmy postać słynnego genueńczyka. Następnie mieliśmy za zadanie pokolorować postać Indianina oraz żaglowiec – hiszpański galeon, a także wskazać i narysować trasę przepłynięcia statków z Europy do Ameryki. Graliśmy również w słynną, lecz nieco zmodyfikowaną grę „państwa i miasta”. Wymienialiśmy nazwy znanych państw i miast leżących w obu Amerykach i Europie rzucając jednocześnie między sobą  piłką.
Jak widać dopisywał nam świetny humor.
Już niedługo zapraszamy na kolejne zajęcia.